مرادی: دوست داریم با وجود ۵ سهمیه‌ای که گرفته‌ایم، ۶ مدال بگیریمعلی مرادی در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون وزنه‌برداری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجمع فدراسیون 3 سالی است که برگزار نشده و با توجه به تعهداتی که داریم و شفاف‌سازی‌هایی که باید انجام داد درصدد آمدیم تا این مجمع را زودتر برگزار کنیم. بسیاری از موارد در این مجمع مطرح شد و بعد از 3 سال به نقطه‌نظرات خوبی رسیدیم. حضور معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و نایب‌رئیس کمیته ملی المپیک در مجمع امروز بسیار خوب بود.
وی در خصوص غیبت برخی از روسای هیئت‌های ورزشی خاطرنشان کرد: برای خودم هم برای خود من هم همین سؤال وجود دارد و حتماً این موضوع را پیگیری خواهیم کرد،‌ اگر استانی حاضر نباشد حتی یک بار در طول سال هم برای بررسی وضعیت رشته‌ای در مجمع حضور پیدا کند، قابل قبول نیست. انتظار داریم رؤسای استانی که مسئولیت رشته‌های خود را برعهده دارند، در این زمینه پاسخگو باشند و حتماً از آنها توضیح خواهیم خواست.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری افزود: با توجه به جایگاهی که وزنه‌برداری در ورزش کشور دارد، تصمیم به احیای این رشته در مسابقات داخلی و همچنین بین‌المللی گرفتیم، اما پیش از هر چیز شفاف‌سازی و به ویژه شفاف‌سازی مالی را در دستور کار قرار دادیم و پس از این نیز تمام درآمدها و هزینه‌های فدراسیون از طریق سایت فدراسیون به مردم اعلام خواهد شد.
مرادی درخصوص برگزاری لیگ باشگاه‌های آسیا نیز اظهار داشت: یکی از زمینه‌های رشد وزنه‌برداری برگزاری مسابقات لیگ چه به صورت داخلی و چه خارجی است، حمایت از برگزاری جام باشگاه‌های آسیا را قطعا در جلسه آتی کنفدراسیون آسیا پییگری خواهیم کرد و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام می‌کنیم.
وی در مورد وضعیت وزنه‌برداری در مدت 5 ماه مانده تا المپیک ریو تصریح کرد: وزنه‌برداری شرایط خوبی دارد، اما تا عالی بودن فاصله زیادی دارد، خوشبختانه شرایط فراهم است و فدراسیون هم تلاش می‌کند تا امکانات لازم را برای نتیجه‌گیری وزنه‌برداری در المپیک فراهم کند. بعد از مسابقات جهانی، با حمایت‌هایی که صورت گرفت، شرایط بهتر شده است، اما همان‌طور که گفتم، با شرایط ایده‌آل فاصله داریم.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در خصوص وضعیت مصدومیت بهداد سلیمی نیز گفت: سلیمی همکاری خوبی با تیم پزشکی دارد و تیم بازتوانی هم همکاری خوبی با فدراسیون دارد. وی کم‌کم تمریناتش را آغاز خواهد کرد و امیدواریم با توجه به شرایطی که دارد، سلیمی بتواند در مسابقات گزینشی المپیک جام فجر که خردادماه سال آینده به میزبانی ایران برگزار می‌شود، شرکت کند. او تلاش خوبی انجام می‌دهد و در کنار سلیمی هم نفراتی مانند رستمی و مرادی که خوشبختانه با حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به وزنه‌برداری بازگشته است، شرایط خوبی دارند. مولایی و دیگر وزنه‌برداران هم تلاش می‌کنند از 5 سهمیه‌ای که کسب شده است، به بهترین نحو استفاده کنند.
مرادی افزود: از کادر فنی تیم‌های ملی وزنه‌برداری قدردانی می‌کنم که علاوه بر نگاه ویژه‌ای که برای موفقیت در المپیک پیش رو دارند، نگاه ویژه‌تری برای پشتوانه‌سازی و موفقیت در المپیک 2020 دارند. آنچه اهمیت دارد حضور موفق و شایسته در المپیک ریو است، ضمن اینکه وزنه‌برداری رشته زودبازده‌ای نیست و در حال حاضر پشتوانه‌سازی خوبی در رده‌های نوجوانان و جوانان انجام شده است که می‌تواند در آینده به بار بنشیند.
وی درباره پیش‌بینی‌اش از نتیجه‌گیری وزنه‌برداری در المپیک و کسب مدال، اظهار داشت: اگر به ما باشد، دوست داریم با وجود 5 سهمیه‌ای که گرفته‌ایم، 6 مدال کسب کنیم، اما همانطور که همه می‌دانند شرایط المپیک متفاوت است و نمی‌توان اظهارنظری کرد.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد شرایط سعید علی‌حسینی تصریح کرد: با حمایتی که کمیته پزشکی و حقوقی فدراسیون داشته است، امیدوار شده‌ایم که بعد از المپیک، علی‌حسینی به وزنه‌‌برداری بازگردد، ضمن اینکه با توجه به اینکه آیان رئیس فدراسیون جهانی دعوت ایران را برای حضور در جام فجر پذیرفته است، می‌توانیم در این زمینه نیز با او رایزنی کنیم و صحبت‌هایی انجام دهیم، اما پاسخ‌هایی که اخیراً به فدراسیون وزنه‌برداری آمده است ما را امیدوار کرده است.
مرادی در مورد عملکرد مشاور بلغاری گفت: وی در حال حاضر هر 3 رده سنی را زیرنظر دارد و هنوز ارزیابی‌هایش به پایان نرسیده است، قرار است او مجدداً به اردوی کیش اعزام شود و برنامه‌های بزرگسالان را ارزیابی کند که پس از آن می‌توان در این ‌باره اظهارنظر کرد.
وی با اشاره به جدیت این فدراسیون برای مبارزه با دوپینگ افزود: علاوه بر اردوی تیم ملی بزرگسالان در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان نیز این نظارت انجام خواهد شد، حتی از سال آینده مسابقات لیگ را هم زیرنظر خواهیم گرفت و رقابت‌های قهرمانی کشور نیز مورد نظر خواهد بود تا از هر نظر شاهد ورزشی پاک باشیم.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در خصوص زمان اعلام ترکیب تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا که اردیبهشت 95 برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: برای این موضوع هنوز زمان داریم و 19 اسفندماه ارزیابی نهایی را برای نفرات اعزامی خواهیم داشت که پس از مشخص شدن و اعلام آن به شورای عالی فنی، ترکیب اعلام خواهد شد.
مرادی در خصوص وضعیت محمدپور نیز ادامه داد: کمیته پزشکی و کمیسیون فدراسیون پزشکی ورزشی پیگیر این موضوع هستند، اما با مشورتی که با متخصصان داخلی و خارجی داشته‌ایم، تا چند وقت دیگر نظر نهایی درباره انجام عمل جراحی آرنج مصدوم محمدپور در داخل یا خارج کشور اعلام خواهد شد.
43 43


پاسخ دهید