مسی‌؛ عاشق بازی کردن با آرسنال؟!


مسی‌؛ عاشق بازی کردن با آرسنال؟!


با اين حال آرسنالي‌ها اين بار برگ برنده‌اي داشتند: دروازه‌باني به نام پتر چك! هر چه مسي توانسته بود به آرسنال گل بزند، نتوانسته بود به چك گل بزند. به عبارت ساده‌تر اگرچه پيش از اين ديدار، مسي در 4 مسابقه 6 گل به آرسنال در بازي‌هاي اروپايي زده بود ولي هرگز نتوانسته بود در 6 تقابلي كه پتر چك پيش از اين ديدار داشت، گلي به او بزند.

آرسنالي‌ها اميدوار به همين طلسم بودند و حتي پتر چك هم در گفت‌وگوهاي مختلف به اين موضوع اشاره كرده بود كه مسي نمي‌تواند به او گلي بزند. البته همه اين آمارها پيش از بازي سه‌شنبه شب دو تيم بود، چون مسي هم ركوردش را بهتر كرد و هم طلسمش را شكست‌؛ باز هم به آرسنال در ليگ قهرمانان اروپا گل زد، آن هم نه يكي بلكه دو تا. تا همين جا تيم مورد علاقه اين ستاره آرژانتيني در بازي‌هاي اروپايي همين آرسنال است، چون در 5 بازي توانسته 8 گل به تنهايي به اين تيم بزند.

طلسم‌شكني مسي هم به تقابل با پتر چك برمي‌گردد كه بالاخره در بازي هفتمش با اين دروازه‌بان توانست دروازه‌‌اش را باز كند؛ يك بار در جريان بازي و يك بار هم از روي نقطه پنالتي. شايد خوش و بش‌هاي مسي و چك در آخر مسابقه كه با لبخند معنادار دو طرف همراه شد، به خوبي بيانگر حال و احوال اين دو بازيكن بعد از مرحله رفت يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا باشد.

مسي، فعلاً ميانه‌هاي جدول
لئو با اين دو گل فعلاً در ليگ قهرمانان اروپا خودش را 5 گله كرده است ولي هنوز تا صدر جدول اين رده‌بندي اختلاف زيادي دارد. در بازي‌هاي اين فصل ليگ قهرمانان اروپا فعلاً كريس رونالدو، ستاره پرتغالي رئال‌مادريد، با 12 گل در صدر قرار دارد و روبرت لواندوفسكي از بايرن‌مونيخ هم با 7 گل زده در رتبه سوم ايستاده است. دو بازيكن 6 گله هم بالاتر از مسي قرار دارند: يكي ژيوبا بازيكن زنيت است كه ديشب به ميدان رفته و ممكن است آمارش را بهتر كند و ديگري هم توماس مولر بايرن‌مونيخي است. البته لئو با همين 5 گل هم تنها نيست‌؛ چيچاريتو، ژيرو، سوارس و ويليان هم در ليگ قهرمانان اروپا 5 گله هستند.
فاصله رونالدو بيشتر مي‌شود؟

در رده‌بندي بهترين گلزنان تاريخ ليگ قهرمانان اروپا هم ليونل مسي فعلاً از كريس رونالدو عقب‌تر است، چرا كه با همين دو گل فعلاً 81 گله شده و پشت ‌سر كريس رونالدو كه 89 گل در ليگ قهرمانان اروپا زده، ايستاده است. مسي و رونالدو تنها بازيكناني هستند كه در رده‌بندي كلي برترين گلزنان ليگ قهرمانان، رائول، ستاره سابق رئال‌مادريد، كه 71 گل زده بود را پشت ‌سر گذاشته‌اند.

پاسخ دهید