مسی لندن را فتح کرد، یووه به بایـرن نباخت


مسی لندن را فتح کرد، یووه به بایـرن نباخت


غلبه مسي بر چك، مساوي با برد بارسا
توپچي‌ها سابقه خوبي در ديدارهاي رفت يك‌هشتم نهايي نداشتند و مي‌خواستند برابر بارساي قدرتمند سنت‌شكني كنند. شاگردان ونگر در 4 فصل اخير تمامي ديدارهاي رفت اين مرحله را با شكست پشت ‌سر گذاشته بودند كه 3 بازي آن هم در خانه خودشان بود. پيش‌بيني مي‌شد بارسا تيم برتر ميدان باشد اما تيمي كه اولين فرصت خوب بازي را به دست آورد، آرسنال بود. دقيق 22 ضدحمله سريع با ضربه بِـيرين توسط مدافعان بارسا برگشت داده شد و در برگشت هم چمبرلين توپ را تقديم تر اشتگن كرد. تا دقايق پاياني نيمه اول بارسا آن تيم زهردار هميشگي نبود و در آخرين دقيقه اين نيمه شاگردان انريكه با تكيه بر مثلث MSN به دروازه توپچي‌ها نزديك شدند اما با هوشياري مدافعان ميزبان پاس آخر سوارس در دهانه دروازه به مسي برگشت داده شد.

در وقت‌هاي تلف‌شده اين نيمه هم سانتر آلوس و ضربه سر سوارس با اختلاف اندك به بيرون رفت تا اين نيمه گلي در پي نداشته باشد. نيمه دوم پاس عالي اينيستا و تك ‌به ‌تك شدن نيمار با چك شروعي خوب براي بارسا بود اما دروازه‌بان باتجربه آرسنال موفق‌تر از ستاره برزيلي حريف عمل كرد. دقيقه 60 يك بار ديگر تر اشتگن آلماني مانع باز شدن دروازه تيمش شد. ضربه سر خوب ژيرو از روي خط دروازه توسط تر اشتگن مهار شد. چند دقيقه بعد باز هم سوارس فرصت خوبي داشت كه ضربه زاويه بسته‌اش هم راهي به دروازه پيدا نكرد. سرانجام موتور مسي روشن شد و با پاس خوب نيمار در دقيقه 71 طلسم گل نزدنش به چك را شكست و تيمش را پيش انداخت.

برخلاف مسي، سوارس هر چه در اين بازي زد، به در بسته خورد. يك بار ديگر دقيقه 78 ستاره اروگوئه‌اي بارسا موقعيتي كه داشت را هدر داد و اين مرتبه توپش به تير دروازه برخورد كرد. بي‌احتياطي فلاميني و خطايي كه روي مسي در محوطه جريمه انجام داد، منجر به گل دوم مسي و تيمش در دقيقه 83 شد. ستاره آرژانتيني بارسا در 5 ديدار 8 مرتبه به توپچي‌ها گل زده است. پيروزي 2 بر صفر خيال كاتالان‌ها را براي صعود تا حد زيادي راحت كرد و البته براي پنجمين فصل متوالي آرسنال ديدار رفت را واگذار كرد.

يووه سرانجام به بايرن نباخت
بدون شك پرهيجان‌ترين ديدار اين فصل ليگ قهرمانان تا به امروز بازي يووه و بايرن در يوونتوس‌آرنا بود. بازي شاداب بايرن و بازگشت يوونتوس، همه آن چيزي بود كه از يك ديدار فوتبال انتظار داشتيم. انگيزه ويدال و درخشش او برابر تيم سابقش مثال‌زدني بود.

او دقيقه 4 نخستين فرصت خطرناك را با شوت پشت محوطه جريمه خلق كرد اما بوفون راه ورود ضربه‌اش به دروازه را بست. دقيقه 13 در ميان ناباوري، مولر پاس عالي لواندوفسكي در دهانه دروازه را نتوانست كنترل كند تا گلزني بايرن به تعويق بيفتد. دقايقي بعد هم ضربه برنات را مجدداً بوفون گرفت. باواريايي‌ها كه در نيمه اول كاملاً برتر بودند، به مزدشان رسيدند و دقيقه 43 با سانتر روبن، پاس به بيرون كاستا و ضربه نهايي مولر، گل اول‌شان را به ثمر رساندند. نيمه دوم هم ژرمن‌ها به گونه‌اي بازي را شروع كردند كه همه فكر مي‌كردند به آساني پيروز خواهند شد.

روبن كه پس از مدت‌ها بازي درخشاني را به نمايش گذاشت، در يكي از حركات خاص خودش به قلب دفاع بانوي ‌پير زد و با ضربه پاي‌ چپ توپ را به گوشه دروازه بوفون فرستاد. ريسك پپ با قرار دادن جاشوا كيميش، هافبك 21 ساله‌اش، در خط دفاعي جواب نداد. اين بازيكن جوان با وجود اينكه در بازيسازي از دفاع عملكرد خوبي داشت اما مشخصاً به خوبي مدافعان تخصصي، دفاع كردن را بلد نيست و لو دادن توپ او باعث شد دقيقه 63 ديبالا در موقعيت تك ‌به ‌تك گلزني كند.

اين گل روحيه شاگردان آلگري را دوچندان كرد. دقيقه 67 ضربه كوادرادو را نوير به خوبي مهار كرد تا گل تساوي را خيلي زود دريافت نكنند. استورارو تعويض طلايي آلگري بود كه دقيقه 76 جلوتر از كيميش موفق شد پاس موراتا را به سقف دروازه بايرن برساند. يوونتوس كه در 45 ديدار خانگي تنها دو مرتبه به همين تيم بايرن باخته بود، اين بار شكست نخورد تا با وجود خوردن دو گل در خانه هنوز هم شانس صعود داشته باشد.

پاسخ دهید