مقانلو‌: اجازه حرمت‌شکنی نمی‌دهم


مقانلو‌: اجازه حرمت‌شکنی نمی‌دهم


به گزارش خبرورزشی/ فتح ا… فتحی: بيژن مقانلو سرمربي تيم ملي با گلايه از نقدهاي صورت گرفته مي‌گويد‌: «مسئوليت شكست در المپيك را بر عهده گرفتم و از مردم عذرخواهي كردم اما درست نيست كه در صفحات اجتماعي، به من و خانواده‌ام توهين شود و معتقدم بايد حرمت‌ها حفظ شود.»
مقانلو با تأكيد بر اينكه نقد منصفانه را مي‌پذيرد، ادامه مي‌دهد: «متأسفانه بسياري از نقدها، مغرضانه است و نديدن موفقيت‌هاي دو سال و نيم گذشته، منصفانه نيست.»
سرمربي تيم ملي به استرس بالاي ملي‌پوشان اشاره مي‌كند‌: «از همان روزي كه فرزان عاشورزاده روي شياپچانگ رفت، آنقدر فشار زياد بود كه استرس به تيم ايران وارد شد. دو سال و نيم زحمت ‌كشيديم و هيچ فردي را هم به غير از خودم مقصر نمي‌دانم اما خيلي‌ها نمي‌خواستند كه موفق باشيم. ضمن اينكه در ريو نفرات اول و دوم رنكينگ المپيك شكست خوردند و فقط دو نفرشان به مدال برنز رسيدند.»
مقانلو درباره ناكامي تيمش حرف مي‌زند: «اگر مسئوليتي قبول كردم به كارم اعتقاد داشتم اما نتوانستم حاشيه‌هاي پنهان را ببينم و آن را كنترل كنم و همين باعث شد تا به نتيجه دلخواه نرسيم. بايد قبول كنيم كه المپيك تمام شده و همه كشورها به دنبال برنامه‌ريزي براي مسابقات بعدي هستند اما ما در حاشيه‌هاي باقي مانده‌ايم.»
سرمربي تيم ملي ضعف هوگوپوشان را قبول دارد‌: «معتقدم عملكرد مردان در المپيك مطلوب نبود اما تكواندو عملاً در المپيك ريو يك كار تاريخي كرد. خانم كيميا عليزاده بعد از 68 سال در بانوان موفق به كسب مدال المپيك شد و تاريخ‌سازي كرد اما خيلي‌ها كار بزرگ كيميا را نديدند.»
مقانلو ادامه مي‌دهد: «در رقابت‌هاي جهاني و قاره‌اي با اقتدار قهرمان شديم، در بازي‌هاي آسيايي به چهار طلا رسيديم اما كادر فني ديده نشد و بعضي از دوستان معتقد بودند كه پتانسيل تكواندوي ايران بالا است و هر فردي مربي تيم ملي شود، مي‌تواند به موفقيت برسد. حالا خوشحالم حداقل در شكست‌ها، كادر فني ديده شد و مورد نقد قرار گرفت.»
سرمربي تيم ملي تكواندو درباره ادامه همكاري خود با فدراسيون مي‌گويد‌: «اعلام كرده بودم كه قراردادم تا پايان المپيك است و حق مسلم رئيس فدراسيون تكواندو مي‌دانم كه هر تصميمي كه مي‌خواهد براي كادر فني تيم ملي بگيرد و من نيز هيچ اعتراضي ندارم.»

پاسخ دهید