ملایی‌: به دنیای قهرمانی بر نمی‌گردم!


ملایی‌: به دنیای قهرمانی بر نمی‌گردم!


به گزارش خبرورزشی/ فتح ا… فتحی: جودوكار ميان وزن ايران با برگشت از المپيك بغضش تركيد و قيد اردوهاي تيم ‌ملي و دنياي قهرماني را زد‌. سعيد ملايي جودوكار المپيكي كشورمان كه از حذفش ناراحت بود، مي‌گويد‌‌: «با شرايط فعلي انگيزه‌اي براي حضور در تيم ‌ملي ندارم. به همين دليل تا زماني كه شرايط جودو مساعد نشود، به دنياي قهرماني برنمي‌گردم و تمرينات خود را به صورت اختصاصي و انفرادي پيگيري مي‌كنم.»
ملايي ادامه مي‌دهد‌: «مي‌خواهم بروم سراغ زندگي‌ام. خيلي وقت است كه زندگي نكرده‌ام. نمي‌دانم شايد بي‌خيال جودو شوم. شايد هم فقط در ليگ شركت كنم اما آنچه مشخص است اينكه ديگر به تيم ملي و دنياي قهرماني فكر نمي‌كنم.»
او به تغيير وزن خود اشاره مي‌كند‌: «حدود دو سال پيش در تركيب تيم ملي فيكس شدم و در رقابت‌هاي گرندپريكس تركيه در وزن 81- كيلو مبارزه كردم و در چند تورنمنت موفق به كسب نتيجه مطلوب شدم، هر چند كه عده‌اي در فدراسيون معتقد بودند اين نتايج شانسي است! درحالي كه شرايط خوبي تحت هدايت مجيد زارعيان داشتم اما عده‌اي چوب لاي چرخ ما گذاشتند و حواشي ايجاد كردند.»
ملايي به خداحافظي قبلي خود اشاره مي‌كند‌: «جو فدراسيون و تيم ملي در آن دوران خوب نبود و باعث شد تصميم به خداحافظي بگيرم اما مسئولان وقت فدراسيون دست و پا شكسته حقوق ما را دادند و به نوعي ما را گول زدند تا در تيم ملي بمانيم.»
اين ملي‌پوش ادامه مي‌دهد‌: «مدتي را با حامد ملك‌محمدي مربي اختصاصي خود تمرين كردم و شرايط نسبتاً خوبي داشتيم اما بي‌حساب و كتاب بودن اردوها باعث شد ملك‌محمدي اردو را ترك كند و من با موتور پيش او مي‌رفتم و برنامه تمريني را مي‌گرفتم، و بدون پشتوانه تمرين كردم.»
ملايي درباره نقش كمرنگ نصرت خان سرمربي ازبكستاني در المپيك مي‌گويد‌: «سرمربي ازبك زمان گرم كردن و تمرين‌ها كنار من نبود و من زير نظر محمدرضا رودكي تمرين مي‌كردم و نمي‌دانم اين مربي ازبكستاني چرا به ريو آمده بود. به جرأت مي‌گويم نصرت خان هيچ كمكي به جودو نكرد و بود و نبودش در تمرينات براي من هم فايده‌اي نداشت.»
جودوكار المپيكي آينده جودو را تيره مي‌بيند: «اگر شرايط همين‌گونه پيش برود ديگر كسي سمت جودو نمي‌آيد و افرادي هم كه در اين رشته فعاليت مي‌كنند به ورزش‌هاي ديگر رو مي‌آورند. جودو نياز به رئيس دلسوز دارد كه براي اين رشته وقت بگذارد.»

پاسخ دهید