نقش یونایتد در شکوفایی رونالدو بیشتر از رئال است

ورزش سه: رونالدو زمانی که در یونایتد حضور داشت، آمار گلزنی اش چندان درخشان نبود و تن‌ها در آخرین سال‌های حضورش توانست یک بار فاتح کفش طلا شود، اما او در رئال مادرید تبدیل به یک ماشین گلزنی شده و تمام رکوردهای گلزنی را پشت سر گذاشته است.

رونالدو سه بار پیراهن رئال فاتح توپ و کفش طلا شده و امسال نیز شانس اول تصاحب عنوان مرد سال فوتبال دنیاست.

مایکل اوون، ستاره سابق لیورپول که سابقه یک سال بازی برای رئال را نیز در کارنامه دارد، در توصیف رونالدو گفت: «عملکرد رونالدو در منچستر یونایتد فراتر از حد تصور بود. به همین خاطر فکر نمی‌کنم که رئال بتواند در این باره به خود افتخار کند چرا که یونایتد و فرگوسن، رونالدو را در مسیر درست قرار دادند و او در رئال مادرید به پیشرفتش ادامه داد.

رونالدو چند فصل فضایی در یونایتد داشت و روند پیشرفتش متوقف نشد. او حقیقتا فوق العاده است. رونالدو و مسی فوتبال را به سطح جدیدی رساندند و به صورت مداوم در راس هرم فوتبال دنیا قرار داشته اند. مردم حقیقتا نمی‌دانند که تبدیل شدن به کریستیانو رونالدو چقدر مشکل است چرا که اگر بخواهید یک فوتبالیست کامل را به تصویر بکشید، آن کریستیانو رونالدوست.

رونالدو قامت و شکل فوق العاده‌ای به عنوان یک فوتبالیست دارد. سریع و دوپاست، در ضربات سر بی نظیر است، استقامت بالایی دارد و تا جایی که بتواند گل می‌زند. اگر همه این ویژگی‌ها را به کامپیوتر بدهید، نمی‌توانید بازیکنی کامل‌تر از رونالدو پیدا کرد. چیزی که او را فوق العاده‌تر کرده اعتماد به نفس، غرور و خودباوری او برای بهترین شدن است. سخت است که در آینده بتوان کسی را نزدیک به او پیدا کرد.»

پاسخ دهید