والورده در مصاحبه با خبرنگاران/ به بهترین مسی برای متحول کردن بارسا نیاز دارم

به گزارش “ورزش سه”، سرمربی سابق بیلبائو که در دوران فوتبالش دو سال نیز برای بارسلونا بازی کرده، از حالا سرمربی جدید آبی اناری ها خواهد بود و جانشین لوئیس انریکه شده است.


 


  


 


والورده در نشست خبری خود به خبرنگاران گفت:« می دانم انتظارات و توقعات از بارسا چقدر زیاد است. سطح خواسته ها از من بالاست چون سرمربیان قبلی، میراث بزرگی از افتخارات به جای نهاده اند و همین باعث می شود تا چالشی که پیش رو دارم، دشوارتر شود.»


 


سبک بازی بارسا:« می دانم که فلسفه بارسا چگونه است و سرمربیان قبلی نیز از همین فلسفه پیروی کرده اند.


یک هوادار بارسا به خوبی می داند که تیم محبوبش چگونه بازی می کند و کاری که من قرار است انجام دهم، عمق بخشیدن به شیوه بازی بارسا و پیشرفت هرچه بیشتر آن است. مجموعه ای بزرگ و باکیفیت در اختیارم است و روی همه بازیکنان، از مسی گرفته تا دیگران حساب باز کرده ام. از هواداران هم می خواهم در این راه به ما کمک کنند و در لحظات بد فصل نیز کنار ما باشند.»


 


  


 


بیلبائو:« نمی توانم عشقم به اتلتیک بیلبائو را کتمان کنم و جدایی از این باشگاه پس از 4 سال دشوار بود. امیدوارم زمان جدایی از بارسا هم حسی ناخوشایند داشته باشم.»


 


مسی:« 30 سالگی و کسب سی جام با بارسلونا فوق العاده است. برای بهترین بودن باید از لحاظ بدنی همیشه آماده باشید و مسی در 30 سالگی در چنین شرایطی قرار دارد.


او همیشه مراقب وضعیت جسمانی خودش است ولی قبلا هم نشان داده است که حتی در شرایط بد فیزیکی نیز او بهتر از سایرین است. هنوز سال ها از دیدن بازی مسی لذت خواهیم برد و به شخصه برای پیاده کردن برنامه هایم در بارسا به بهترین مسی ممکن نیاز دارم.


برخی مواقع به نظر می رسد او به حداکثر توانایی هایش رسیده ولی می توان حتی به پیشرفت بازیکنی مثل مسی هم فکر کرد. مربی بازیکنی مثل او بودن یک اتفاق بی نظیر است. مسی بهترین بازیکنی است که به عمرم دیده ام. امیدوارم به کمک او بتوانم هواداران بارسا در سراسر دنیا را خوشحال کنم.»


پاسخ دهید