وزارت خارجه روسیه به دنبال لژیونر ایرانی!

رضا شکاری، بازیکن 18 ساله تیم ملی امید که در جام جهانی جوانان بهترین بازیکن ایران بود و موفق به زدن سه گل شد، پیش از حضور در جام جهانی با قراردادی 5 ساله به تیم روستوف روسیه که بازیکنانی مانند سردار آزمون و سعید عزت اللهی هم سابقه بازی در این تیم دارند، پیوسته بود.

با وجود عقد قرارداد میان روستوف و شکاری، این بازیکن تاکنون در تمرینات پیش فصل این تیم روسی حاضر نشده و همین موضوع موجب شد تا این باشگاه در تماسی با سفارت این کشور در تهران و اطلاع این موضوع به وزارت امور خارجه ایران جویای احوال رضا شکاری شده و دلیل غیبت این بازیکن را بفهمد. گویا مسئولان باشگاه بعد از چند مرتبه تماس با شکاری نتوانسته بودند با او ارتباط بگیرند و به همین دلیل نگران وضعیت این بازیکن شده اند.

اما موضوع غیبت شکاری در روستوف مشخص است؛ او که پیش از عقد قرارداد با روستوف، بازیکن ذوب آهن بود، تاکنون موفق به گرفتن رضایت نامه از این تیم نشد و سعید آذری مدیرعامل ذوب آهن که حضور شکاری در این تیم روسی را با وجود داشتن قرارداد خلاف قوانین می دانست، از این بازیکن به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرد.

اما چند پیش سایت باشگاه ذوب آهن در خبری از برگزاری جلسه کمیته انضباطی فدراسیون با حضور مدیرعامل ذوب آهن و رضا شکاری خبر داد و ظاهرا دو طرف در این جلسه به توافق نهایی در این مورد دست یافته اند تا ظرف روزهای نخستین هفته آینده، شکاری با دریافت ITC از این باشگاه بتواند به تمرینات روستوف اضافه شود.

البته شکاری که اکنون جزء بازیکنان تیم ملی امید هم محسوب می شود، به اردوی این تیم اضافه شده و هنوز مشخص نیست ابتدا به روسیه می رود یا بعد از گذراندن اردوی تیم ملی، راهی این کشور می شود تا ماجراجویی خود را در سنین جوانی در اروپا آغاز کند.

 

254 41

پاسخ دهید