وقتی صدای دولت در تمرین تیم ملی شنیده شد


وقتی صدای دولت در تمرین تیم ملی شنیده شد


روزنامه خبرورزشی/ وقتی از تیم ملی ایران حرف می‌زنیم، آنگاه که درباره فوتبال ملی و پروژه عظیم صعود به جام جهانی‌ بحث می‌کنیم حرف‌مان فقط محدود به چند مسئول و مدیر نمی‌شود.
تیم ملی یعنی همه، همه مردم، همه جامعه… تیم ملی محدودیت ندارد. تیم ملی مال همه است و امروز می‌توانیم ادعا کنیم که به این می‌گویند وفاق و همدلی‌؛
به این می‌گویند دست در دست هم دادن و در کنار هم بودن. به این می‌گویند فراموش کردن تمام اختلاف‌نظرها…
در فوتبال ما وقتی قرار است یک چیزی درست شود ناگهان یک‌شبه همه چیز حل و فصل می‌شود. درست مثل این بار…
اتوبوس اختصاصی تیم ملی از راه می‌رسد.
لباس‌های تیم ملی آدیداس می‌شود.
فدراسیون فوتبال سنگ تمام می‌گذارد.
معاون اول رئیس‌جمهور در تمرینات تیم ملی حاضر می‌شود.
دولت تمام قد در کنار تیم ملی می‌ایستد.
مردم یکسره حمایت خود را اعلام می‌کنند.
چهره‌های ورزشی مثل علی پروین از راه می‌رسند و در کنار کی‌روش قرار می‌گیرند.

و این‌گونه چهره پایتخت رنگ فوتبال به خود می‌گیرد. ما به قول کی‌روش باید این‌گونه فکر کنیم. باید تفکر خود را در فوتبال ملی حرفه‌ای‌تر کنیم. باید با پرچم‌های سه رنگ خود در جای جای کشور ظاهر شویم. باید برای تیم ملی همه جوره مایه بگذاریم. باید صعود به جام جهانی‌ را دغدغه همه مردم ایران بدانیم.
ما وظیفه داریم تیم ملی را حمایت کنیم. فارغ از تمام اختلافات موجود. منهای همه اتفاقاتی که در گذشته رقم خورد. راستی‌ چرا امروز باید آدم‌هایی را در فوتبال ببینیم که از صعود تیم ملی به جام جهانی‌ ناراحت می‌شوند؟
می‌گویید نه؟ بنشینید و تماشا کنید که هنوز انرژی‌های منفی در این فوتبال وجود دارد اما آنها را هم می‌توان به این جمع بزرگ هدایت کرد… برای بازگشت به آغوش فوتبال ملی هیچ وقت دیر نیست.
راستی پیش خود فکر کرده‌‌اید حالا که همه به فکر حمایت از تیم ملی افتاده‌اند کی‌روش چه حالی دارد؟
او آنقدر در تمرین تیم ملی ذوق زده شد که با دیدن معاون اول رئیس‌جمهور همه چشمانش قرمز شده بود. کی‌روش دید که مسئولان کشور برای صعود تیم ملی به جام جهانی‌ دغدغه دارند. او حس کرد در داستان صعود تنها نیست.
کی‌روش متوجه شد صعود تیم ملی به جام جهانی‌ ۲۰۱۸ روسیه فکر و ذهن همه ما ایرانی‌هاست. و این بهترین و کامل‌ترین انرژی‌هایی بود که برای تیم ملی و کی‌روش فرستاده شد.

پاسخ دهید