پایان «سری آ» با قهرمانی یووه و خداحافظی توتی

وبسایت نود: فصل ۲۰۱۷ – ۲۰۱۶ سری آ. با ششمین قهرمانی متوالی یوونتوس و پایان کار توتی در آ. اس رم به اتمام رسید.

روز یکشنبه با انجام ۸ بازی، فصل ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ سری آ. ایتالیا به پایان رسید. یوونتوس با ۹۱ امتیاز و چهار امتیاز برتری نسبت به تیم دوم، قهرمان شد. آن‌ها با ثبت ششمین قهرمانی متوالی تاریخ ساز شدند. آ. اس رم با ۸۷ امتیاز و ناپولی با ۸۶ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند و همراه یوونتوس سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کردند.

آتالانتا در عین ناباوری با ۷۲ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت و جواز حضور در لیگ اروپا را به دست آورد. تیم‌های لاتزیو و میلان هم به ترتیب با ۷۰ و ۶۳ امتیاز در رده‌های پنجم و ششم قرار گرفتند تا جواز حضور در لیگ اروپا را بدست آورند.

در قعر جدول، تیم پسکارا که سقوطش از مدتی پیش مشخص شده بود با ۱۸ امتیاز در قعر جدول قرار گرفت. تیم پالرمو هم با ۲۶ امتیاز در رده نوزدهم جای گرفت تا به سری بی سقوط کند. تیم‌های کروتونه و امپولی در هفته پایانی به بقا امید داشتند که در نهایت تیم کروتونه با پیروزی غیر منتظره مقابل لاتزیو و به خاطر شکست امپولی مقابل پالرمو توانست با ۳۴ امتیاز در رده هفدهم قرار بگیرد و در سری آ. ماندنی شود.

در ۳۸۰ بازی این فصل سری آ، ۱۱۲۳ گل بثمر رسید. ادین ژکو با ۲۹ گل زده آقای گل شد. مرتنس با ۲۸ گل در رده دوم جدول گلزنان قرار گرفت. پیروزی ۷ – ۱ اینتر مقابل آتالانتا، بهترین برد خانگی و پیروزی ۱ – ۷ ناپولی مقابل بولونیا، بهترین برد خارج از خانه این فصل بود. یوونتوس در ۱۶ بازی پیاپی شکست نخورد تا بهترین آمار را از این نظر در این فصل داشته باشد.

محمد صلاح و خوزه کایخون با ۱۱ پاس گل در صدر جدول برترین پاسور‌ها قرار گرفتند. یوونتوس با ۲۷ گل خورده صاحب بهترین خط دفاعی شد و ناپولی با ۹۴ گل زده صاحب بهترین خط حمله فصل شد.

اما شاید به یادماندنی‌ترین اتفاق این فصل خداحافظی فرانچسکو توتی ۴۰ ساله با میادین فوتبال و باشگاه آ. اس رم بود. توتی که تمام ۲۵ سال حضور خود در سطح اول فوتبال باشگاهی اروپا را در رم گذراند پس از انجام ۷۸۶ بازی که ۶۱۹ تای ان در سری آ. انجام شد و بثمر رساندن ۳۰۷ گل با هواداران رم خداحافظی کرد.

پاسخ دهید