پیروانی: از اتاق فکر کی‌روش نهایت استفاده را می‌بریم/ برای صعود به المپیک قولی نمی‌دهم

روزنامه خبرورزشی نوشت: پیروانی پس از قطعی شدن حضورش در تیم امید به سؤالات ما پاسخ داد.

بالاخره شایعات به واقعیت پیوست و رسماً سرمربی تیم امید شدید؟
من شنبه‌شب گذشته مطلع شدم حکم مربیگری‌ام را زده و اعلام رسمی کرده‌اند و حتی در این رابطه آقای تاج هم در صحبتی که با یکی از شبکه‌های تلویزیونی داشتند رسماً مرا به عنوان سرمربی تیم امید معرفی کردند.

خودتان انتظار این انتخاب را داشتید؟
به هر حال من از هیأت رئیسه، کمیته فنی، آقای کی‌روش و ریاست محترم فدراسیون که به من اطمینان کرده و مرا انتخاب کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم در این تیم هم بتوانم به بهترین شکل ممکن در خدمت کشورم باشم.

از چه زمانی استارت کارتان با تیم ملی امید را می‌زنید؟
از امروز یا فردا کارمان را با انتخاب بازیکنان شروع و از ششم تا دهم ماه آینده هم با برپایی اردو کارمان را تکمیل می‌کنیم.

این بار کی‌روش تیم‌های پایه را در اقدامی شایسته به کار در کنار تیم بزرگسالان فرا خوانده و از مربیان پایه خواسته در سیستمی هماهنگ با او تلاش کنند، در این رابطه چه نظری دارید؟
خوشبختانه من از آن دست مربیانی هستم که همیشه با آقای کی‌روش رابطه خوبی داشتم و در بیشتر تمرینات ایشان هم حضور پیدا کردم و خیلی خوشحالم که سرمربی محترم تیم ملی بزرگسالان این بار تعامل خوبی با تیم‌های پایه برقرار کرده‌اند و این تعامل را رسمی و علنی ساختند تا مربیان تیم‌های پایه و ملی، ساختمان فکری داشته باشند و بیشتر از نظرات یکدیگر استفاده کنند. در این بین ما نیز بیشتر از نظرات و ایده‌های سازنده کی‌روش استفاده خواهیم کرد.

تیم المپیک ما سال‌هاست در عرصه بین‌المللی موفقیتی نداشته، برای این تیم که دورنمای موفقی نداشته چه راهکار و برنامه‌ای را مد نظر دارید؟
ما با تیم المپیک در اولین گام در قرقیزستان بازی‌هایی را پیش رو داریم، دیدارهایی که به اتفاق قرقیزستان و عمان برگزار خواهیم کرد و از این مرحله یک تیم صعود خواهد کرد که ان‌شاءالله آن تیم هم ما خواهیم بود.

به نظر برای صعود روی شاگردان قبلی‌تان در تیم جوانان حساب خاصی باز کرده‌اید؟
مسلماً بازیکنانی که در تیم ملی جوانان و جام جهانی جوانان حضور داشتند شرایط شرکت در مسابقات مقدماتی را دارند و می‌توانند در کسب سهمیه جهانی برای المپیک نقش مهمی داشته باشند.

کادر فنی تیم ملی المپیک را انتخاب کرده‌اید؟
در کادر فنی‌ام تغییراتی انجام خواهم داد و پس از اعمال تغییرات به طور رسمی اعضای کادر فنی تیم امید را اعلام خواهیم کرد.

تیم المپیک ما ۴۴ سال است که به مسابقات المپیک راه نیافته، برای شکستن این طلسم قول می‌دهید؟
خیلی خوب می‌دانم علاقه‌مندان به فوتبال مدت‌هاست در انتظار صعود تیم المپیک کشورشان به مسابقات المپیک هستند. من، همکاران و شاگردانم تمام تلاش‌مان را برای شکستن طلسم ۴۴ ساله انجام می‌دهیم اما من در این رابطه قولی نمی‌دهم. تمام تلاش‌مان را به کار می‌گیریم و برای موفقیت بیش از پیش کار می‌کنیم و زحمت می‌کشیم.

43503

پاسخ دهید