کریس رونالدو، ستاره بی چون و چرای اینستاگرام

به گزارش “ورزش سه”، اگر از سه فوتبال دوست درباره بهترین بازیکن جهان سوال کنید، قطعا پاسخ‌های متفاوتی دریافت خواهید کرد. با این حال، این موضوع که کریستیانو رونالدو، بازیکن سال از سوی فیفا، محبوب ترین بازیکن جهان است با توجه به برتری او در شبکه های اجتماعی، جای بحثی باقی نمی‌گذارد.


 


رونالدو در سه شبکه اجتماعی فیس بوک، توئیتر و اینستاگرام، حضور بسیار فعالی دارد و در مجموع، 300 میلیون نفر او را در این سه شبکه اجتماعی دنبال می‌کنند. بدین ترتیب، او با اختلاف، محبوب ترین فوتبالیست در اینستاگرام است، شبکه اجتماعی که ستاره پرتغالی در سال 2017 توانست دنبال کنندگان خود را به 113 میلیون نفر برساند. در حقیقت، او با نزدیک ترین رقیبش یعنی نیمار که پس از انتقال جنجالی اش به پاریس، دنبال کننده هایش ناگهان بالا رفت، 30 میلیون فاصله دارد.


  


 


مسی حدود 1 میلیون دنبال کننده کمتر از نیمار دارد؛ ولی پس از مسی، فاصله زیادی با نفر چهارم وجود دارد. در حقیقت، مسی بیش از دو برابر نفر چهارم یعنی بکام، دنبال کننده دارد. 40 میلیون نفر، فالوور اسطوره انگلیسی در اینستاگرام هستند. رونالدینیو با 27 میلیون دنبال کننده، نزدیک ترین بازیکن بازنشسته به بکام است و زیدان نیز با 14 میلیون دنبال کننده، در بین 25 نفر اول قرار دارد.


 


محبوب ترین بازیکن فعال بریتانیایی، گرت بیل با 31 میلیون دنبال کننده است و پس از او، وین رونی با 11 میلیون نفر دنبال کننده قرار گرفته که اختلاف این دو در نوع خود بسیار جالب توجه است.


 


با این حال، بازیکنان با استعداد جهان هنوز راهی طولانی پیش رو دارند تا در شبکه های اجتماعی به دیگران برسند. کیلیان امباپه، گابریل ژسوس (هر دو حدود 4 میلیون نفر)، عثمان دمبله و مارکوس راشفورد (هر دو حدود 3 میلیون نفر) و دله آلی با 2 میلیون دنبال کننده، فرصتی برای قرار گرفتن در بین 25 نفر اول ندارند.


 پاسخ دهید