کی‌روش هم خارجی است اما مثل ایرانی‌ها می‌جنگد


کی‌روش هم خارجی است اما مثل ایرانی‌ها می‌جنگد


به گزارش خبرورزشی، ژوزه دانیل کارنو پیش از دیدار تیمش مقابل تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 اظهار داشت: بازی‌های مقدماتی جام جهانی از فردا برای ما آغاز می‌شود. اولین بازی ما مقابل ایران است که در رنکینگ فیفا رتبه اول آسیا را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: ما زمان کافی برای آنالیز بازی ایران داشته‌ایم و برای رویارویی با این تیم از آمادگی کافی برخورداریم. باید بگویم ایران شانس اول صعود از گروه ماست، اما ما خوب تمرین کرده‌ایم و به اینجا آمدیم تا نتیجه بگیریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال قطر در پاسخ به سؤالی مبنی بر استفاده از بازیکنان چندملیتی در این تیم و آینده این تیم با توجه به میزبانی جام جهانی 2022 گفت: من به عنوان سرمربی قطر اینجا برای پاسخگوی در خصوص بازی حضور دارم اما باید بگویم اینکه قطر در جام جهانی 2022 میزبان است و آیا تا آن زمان من روی نیمکت این تیم هستم یا نه، موضوعی است که از آن خبر ندارم، ضمن اینکه فیفا برای قوانینی که گذاشته هدفی هم مشخص کرده و مطمئناً از این قانون هدفی دارد. تمام کشورها از این قانون استفاده می‌کنند. تیم‌هایی مانند فرانسه و آلمان در سالیان اخیر از بازیکنان خارجی استفاده کرده‌اند. این تغییر ملیت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و ما هم یکی از تیم‌هایی هستم که از این قانون بهره برده‌ایم.

کارنو خاطرنشان کرد: می‌دانیم به کجا آمده‌ایم و قرار است مقابل چه تیمی بازی کنیم. این تیم را خیلی خوب آنالیز کرده‌ایم و با شناخت کامل از حریفمان اینجا هستیم. خوب می‌دانیم ایران در بازی فردا از ابتدا تهاجمی ظاهر خواهد شد و ما باید تمام 90 دقیقه را با تمرکز بالا و بدون اشتباه بازی کنیم. قطر مقابل ایران تیمی از پیش‌بازنده نخواهد بود و هیچ‌کس نمی‌تواند پیش از بازی بگوید ما برنده هستیم. ایران در رنکینگ فیفا در آسیا اول و در گروه A هم به عنوان شانس اول گروه برای صعود مطرح است. ما این مسئله را به خوبی می‌دانیم، به این خاطر به بازیکنانم گفته‌ام 90 دقیقه سخت را پیش‌رو دارند و همه آنها آماده این بازی هستند. هرچند همه چیز در 90 دقیقه بازی و به عملکرد بازیکنانم بستگی خواهد داشت.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری قطری مبنی بر اردوی تیمش در سوئیس تأکید کرد: ما در این اردو به دنبال این موضوع بودیم که به آمادگی صددرصد برسیم. در حال حاضر این آمادگی را داریم و شرایط بازیکنان بسیار خوب است.

سرمربی تیم ملی فوتبال قطر در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار قطری دیگری درباره حضور بازیکنان ایرانی در لیگ ستارگان قطر مانند اشکان دژاگه که شاگرد خودش بوده، گفت: بازیکنان ایرانی شخصیت بسیار قوی دارند من با اشکان دژاگه و جواد نکونام در العربی کار کرده‌ام. در آن مقطع توانستم با شخصیت بازیکن ایرانی بیشتر آشنا شوم، اما بررسی ما در خصوص تیم ملی ایران است نه فقط یکی دو بازیکن.

کارنو در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه شما اشاره کردید فرانسه و آلمان هم از بازیکنان دوملیتی استفاده می‌کنند اما آنها 13، 14 بازیکن دورگه ندارند در حالی که این موضوع در تیم قطر دیده می‌شود، گفت: ما اینجا درباره تیم ملی فرانسه صحبت نمی‌کنیم. اینجا صحبت از بازی ایران و قطر است! من در مورد اینکه تیم‌هایی مثل فرانسه، آلمان، انگلیس و غیره از چه نفرات خارجی استفاده می‌کنند اطلاعاتی ندارم اما این را خوب می‌دانم استفاده از بازیکنان خارجی در تمام دنیا انجام می‌شود و چیزی نیست که ما فقط از آن استفاده کنیم.

وی افزود: در تیم ما همبستگی و اتحاد در تیم بین بازیکنان، کادرفنی و اجرایی تیم وجود دارد و همه ما یک هدف را دنبال می‌کنیم و آن موفقیت تیم ملی قطر است. اگر ایران فردا (پنج‌شنبه) موفق به شکست تیم ما شود دلیلش این نیست که بازیکنان ما غرور ملی ندارند، بلکه ما یک بازی فوتبال را در زمین مسابقه باخته‌ایم. چنانچه تیم قطر پیروز شود هم همین شرایط وجود دارد. همه اعضای تیم قطر به خاطر پرچمی که روی پیراهن‌شان وجود دارد می‌خواهند پیروز شوند و تفکر ما همه به این شکل است.

سرمربی تیم ملی فوتبال قطر خاطرنشان کرد: اردویی که ما برگزار کردیم فقط برای بازی با ایران نبود، بلکه ما برای تمام بازی‌ها تا یک سال آینده اردو برگزار کردیم. در این اردو وقت کافی برای ما وجود داشت و آماده‌سازی خوبی انجام دادیم. من سعی کردم تجربیاتم را به بازیکنان انتقال دهم. در یک دوره اردو هم که اواخر آن بود وقت داشتیم تا درباره ایران به بازیکنان‌مان نکاتی را انتقال دهیم که بسیار خوب بود اما اینکه اردوی خاصی را برای بازی با ایران داشته باشیم، اینطور نبوده است.

کارنو درباره اینکه تیم ملی قطر تاکنون موفق نشده ایران را خارج از خانه شکست دهد، اظهار داشت: کی‌روش یک مربی بسیار قدرتمند و جهانی است. شکی نیست که او کارنامه‌ای قوی دارد اما هیچ مربی همیشه برنده یا بازنده نیست.

وی در واکنش به این سؤال که بازیکنان دوملیتی قطر چه انگیزه‌ای جز پول دارند، گفت:‌ امیدوارم هیچ‌کس دیگر از این‌گونه سؤالات نپرسد اما شک نکنید بازیکنان ما با انگیزه و با غرور وارد زمین خواهند شد. وقتی آنها به زمین بیایند هیچ رنگی در میان نیست و فقط یک شعار داریم. آنهم اینکه بازیکنان فقط به ملیت اصلی خود فکر کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال قطر تصریح کرد: من اهل اروگوئه هستم اما فدراسیون فوتبال کشورم این شانس را نداد که در این تیم مربیگری کنم. به همین دلیل تمام تلاشم را برای قطر خواهم کرد. بازیکنان هم به همین شکل هستند و آنها نتوانستند برای تیم ملی کشور خودشان به میدان بروند اما قطر در را به روی آنها باز کرد و همه ما برای جبران این محبت خواهیم جنگید. برای کشوری که این شانس را به ما داد و ما را به جهان معرفی کرد با تمام توان می‌جنگم. همانطور که کی‌روش یک مربی پرتغالی است اما ببینید برای شما چه کار می‌کند و مانند ایرانی‌ها می‌جنگد. احترام به پیراهن و لباس قطر از سر بازیکنان ما بیرون نخواهد رفت.

کارنو در پاسخ به این سؤال که چقدر برای تیمش شانس صعود به جام جهانی قائل است، گفت: من در این زمینه با عبدالرحمن هم‌عقیده هستم و اعتقادم این است که ایران شانس اول صعود است اما این مسئله فقط روی کاغذ وجود دارد. من حتماً یک سورپرایز برای تیمم دارم. ما هم می‌توانیم یکی از تیم‌های صعود‌کننده باشیم.

وی در پایان گفت: خیلی خوشحالم که در ایران هستیم و اینجا را فوق‌العاده می‌بینم. ما برای یک بازی خوب آمده‌ایم و آمادگی انجام آن را هم داریم. دوست دارم همه چیز به خوبی پیش برود و نتیجه لازم را بگیریم. از همه شما تشکر می‌کنم و دوست دارم که همه‌تان را در قطر هم ببینم.

 

پاسخ دهید