گزارش سایت فیفا از پیروانی‌های فوتبال ایران

وبسایت نود: سایت رسمی فیفا در گزارشی به خانواده پیروانی پرداخته است. 

 فیفا در گزارشی که امروز روی سایت رسمی اش منتشر کرد، ضمن مصاحبه با سرمربی تیم جوانان ایران، نوشت در بعضی خانواده ها فوتبال در خون آنهاست؛ خانواده پیروانی هم یکی از اهمین خانواده هاست. در ادامه گزارش سایت فیفا درباره پیروانی های فوتبال ایران را می خوانید. 

امیرحسین پیروانی از خانواده فوتبالی خود می گوید؛ او به عنوان یک بازیکن در کنار دو برادر دیگر خود بازی می کرد.

در بعضی خانواده ها، فوتبال در خون آنهاست. خانواده پیروانی یکی از همین خانواده هاست؛ خانواده ای که فوتبال در خونشان جاری است. امیرحسین پیروانی اکنون سکاندار هدایت تیم جوانان ایران در جام جهانی جوانان در کره جنوبی است و بهترین تیم جوانان در تاریخ این رقابتها را روانه این مسابقات کرده است؛ امیرحسین یکی از برادر خانواده پیروانی است که سه نفر از آنها حضور درخشانی در فوتبال ایران داشته اند.

از این سه برادر، غلام پیروانی بزرگتر از افشین و امیرحسین است؛ او که ۱۶ سال بزرگتر از امیرحسین است، در دوران فوتبالش در پست دفاع بازی می کرد و پس از کنار گذاشتن فوتبال به مربیگری روی آورد. برادر دوم یعنی افشین پیروانی همراه با تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه حضور داشت و برای ایران بازی کرد؛ افشین هم پس از پایان دوران فوتبال، مدت کوتاهی هدایت تیم بزرگ و پرطرفدار پرسپولیس را بر عهده داشت.

گرچه خانواده فوتبالی این سه برادر در ادامه مسیرهای متفاوتی را در پیش گرفتند، اما همه اعضای خانواده از دوران کوتاهی که هر سه برادرشان همبازی بودند بسیار لذت می بردند؛ دورانی که غلام روزهای پایانی فوتبال خود را پشت سر می گذاشت و افشین و امیرحسین تازه در ابتدای راه بودند. امیرحسین درباره آن دروان به سایت فیفا گفت:

ما سه برادر در رقابت های لیگ ایران در تیم برق شیراز بازی می کردیم. غلام مدافع میانی بود، افشین مدافع راست و من هم در پست هافبک دفاعی بازی می کردم. برای تماشاچیان بسیار جالب بود که سه نفر از ترکیب یازده نفره تیم، با هم برادر هستند. اما زمانی که هر کدام از ما انتخاب های دیگری داشتیم و در تیم های مختلفی بازی می کردیم، ابتدا بازی کردن در مقابل برادرمان بسیار سخت و دشوار بود، اما در فوتبال باید برادری و احساسات را کنار بگذارید.

بالاخره دوران فوتبال هم روزی به پایان می رسد و شما باید میدان را ترک کرده و به کنار خط آمده و به مربیگری بپردازید؛ درست مثل خانواده پیروانی که زمانی یک ششم از پست های مربیگری در بالاترین سطح رقابت های لیگ ایران، در اختیار این سه برادر بود. امیرحسین پیروانی در ادامه با توضیح اینکه غلام مدت زمان بسیار طولانی مربیگری تیم فجرسپاسی شیراز را بر عهده داشت، گفت:

همه به شاغلام و خانواده ما احترام می گذارند و غلام به عنوان نماد و چهره شاخص خانواده و همچنین الگوی اخلاقی در فوتبال شناخته می شود.

سرمربی حال حاضر تیم جوانان ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو به عنوان دستیار غلام در تیم امید ایران کار می کرد؛ تیم امید ایران در این رقابتها به مقام چهارم رسید. امیرحسین پیروانی از بازیکنانش می خواهد تا با جدیت و سازماندهی مثال زدنی و بسیار زیاد در جام جهانی کره جنوبی بازی کنند، درست همانطور که تیم های ملی در جام جهانی حضور می یابند. وی در این باره گفت:

همیشه به نظم و اصول انضباطی اهمیت داده ام و از این طریق پیام خود را به درون زمین منتقل می کنم. در مربیگری دو نکته اساسی و کلیدی برایم وجود دارد؛ یک ایمان و باور، و دیگری کار و تلاش. در دنیای امروز که به عصر ارتباطات مشهور است، تکنیک و تاکتیک دیگر مسئله عادی تلقی می شود، اما باور و تلاش دو نکته بسیار حائز اهمیت و ضروری به حساب می آیند. این دو عامل کلید پیشرفت ما هستند.

اما در خانواده پیروانی، خون ورزش فقط در وجود این سه برادر جاری نیست؛ دختر امیرحسین پیروانی در رشته قایقرانی فعالیت می کند و در سطح آسیا مدال آور است، و همچنین برادرزاده او هم در المپیک جوانان در رشته شنا شرکت داشت.

پاسخ دهید