گزارش کامل برنامه نود؛ آسیایی و داوری

پورموسوی: با پول قرضی در عمان بودیم

سید سیروس پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود با بیان اینکه فردا از ابوظبی امارات به ایران باز خواهیم گشت، اظهار کرد: با تمام سختی‌ها و مشکلات به عمان سفر کردیم اما خدا را شکر تا به امروز سربلند بودیم و با همت همه مجموعه تیم توانستیم به دو برد مهم دست پیدا کنیم.

او با بیان اینکه تمرینات خوبی در دبی برگزار کردیم، گفت: نقاط ضعف و قوت الجزیره را آنالیز کرده بودیم و با استفاده از ضعف آنها توانستیم گلزنی کنیم اما فشار این مسابقه خیلی بالا بود.

پورموسوی اضافه کرد: الجزیه تیم با امکاناتی بود و چهار زمین تمرین و یک ورزشگاه کاملا مجهز داشت اما مقابل اراده‌ی بازیکنان استقلال خوزستان شکست خورد؛ ما از نظر امکاناتی حالا حالاها به آنها نمی‌رسیم.

سرمربی استقلال خوزستان با انتقاد از عدم حمایت از تیم‌شان ابراز کرد: دوستان به جای اینکه به تیم استقلال خوزستان کمک کنند و به دنبال حل آنها باشند، گفتند ما تجربه نداریم و تیم می‌افتد؛ با اینکه چند بازیکن ما رفتند اما خدا کمک کرد و با حمایت هواداران و تلاش بازیکنان توانستیم نتایج خوبی بگیریم.

پورموسوی یادآور شد: به بچه‌ها گفته بودم بعد از بازی با ذوب‌آهن سر تمرین‌ها نمی‌روم اما خوشبختانه آقای استاندار به ما کمک کرد و ۲ و نیم میلیارد تومان به ما پرداخت شد اما بعد از آن دیگر هیچکس از ما حمایتی نداشت.

او تصریح کرد: در عمان مشکل مالی داشتیم و با پول قرضی امورات را می‌گذراندیم؛ واقعا هیچ پولی نداشتیم در حالی که عده‌ای گفتند ما بودجه ۱۰ میلیارد تومانی گرفتیم در صورتی که اینطور نبود و درست نیست؛ از مسؤولان شهرم ناراحت و گله‌مند هستم؛ علاوه بر مسائل مالی، حتی یک نفر برای بدرقه ما برای حضور در بازی‌های آسیایی نیامد اما با این وجود از خانواده بازیکنان استقلال خوزستان که در این شرایط به تیم کمک کردند تشکر می‌کنم.

 

* کارشناسی داوری سیاه جامگان و تراکتورسازی با حضور محمد فنایی

بازیکن سیاه جامگان به دلیل خطا روی جاسم کرار باید اخطار می‌شد.

آفساید بازیکن تراکتورسازی به اشتباه اعلام شد.

پیش از گل دوم تراکتورسازی، فرزاد حاتمی به دلیل ضربه با آرنج به صورت محمد خانزاده باید اخراج می‌شد.

 

* عزیزی: اشتباه کردم به سیاه جامگان رفتم

خداداد عزیزی سرمربی سابق سیاه جامگان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود پیرامون نحوه استعفا و موافقت سریع این باشگاه با رفتن او اظهار کرد: اتفاقا خوب شد؛ جایی که پول و امکانات نیست بهتر که نمانیم؛ پولی که به ما نداده بودند و پولی هم نخواستیم؛  کلا ۲ میلیون از باشگاه دریافتی داشتم که یک میلیون تومان را برای بچه‌ها خرج کردم و یک میلیون آن باقی مانده است؛ اصلا باشگاه پولی نداشت که از آنها بگیرم.

او ادامه داد: در انتخاب سیاه جامگان ۱۰۰ درصد اشتباه کردم اما چون یک عده از طرفداران ابومسلم به من گفتند در رودربایستی گیر کردم و با اینکه می‌دانستم تیم بی‌پولی است چنین مسؤولیتی قبول کردم.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: اصلا ۶ تیمی که مجوز حرفه‌ای آسیایی را گرفتند هم نداریم و در مشهد هم به هیچ‌عنوان پدیده و سیاه جامگان باشگاه حرفه‌ای نیستند.

عزیزی در رابطه با مشکلات مالی فوتبال ایران گفت: مقصر اول مشکلات مالی فدراسیون فوتبال، کمیته اخلاق و کمیته انضباطی است چون تیمی که پول بازیکن را نداده چرا باید بازی کند؟؛ مگر می‌شود مدیرعاملی که پای قرارداد تعهد کرده پول را ندهد؟؛ اینطور سنگ روی سنگ بند نمی‌شود؛ بازیکن ما می‌گفت پول چشم عمل مادرم را ندارم یا یکی دیگر می‌گفت ۵۰ هزار تومان در جیبم نیست؛ مگر می‌شود به این شکل تیمداری کرد؟؛ آقای تاج باید اجازه ندهد به تیمی که بدهی دارد مجوز بازی صادر کند.

او ادامه داد: زمانی که به سیاه جامگان رفتم قرار گذاشتیم ۲۰ درصد ر ابدهند و ۳۰ درصد را در نیم‌فصل پرداخت کنند اما این اتفاق نیافتاد؛ در بازی با صبا از بازیکنان خداحافظی کردم که باشگاه برای بهبود اوضاع فقط ۱۰۰ میلیون تومان آورد و بین همه پخش کرد.

عزیزی در خصوص ماندن سیاه جامگان در لیگ برتر گفت: سیاه جامگان از نظر فنی تیم خوبی است اما مشکلات مالی دارد.

 

* میثاقیان: برج میلادی در کار نیست

اکبر میثاقیان سرمربی جدید سیاه جامگان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود اظهار کرد: تیم از نظر فنی خوب و با کیفیت است؛ بچه‌های سیاه جامگان با شرف هستند که در این شرایط بازی می‌کنند؛ در مجموع تیم‌های بدون پول کار سختی دارند اما در مشهد بودن برای ما سعادتی است و به دنبال کمک به تیم هستیم.

او ادامه داد: تیم بیافتد برج میلادی در کار نیست ولی ان‌شاالله خدا و امام رضا(ع) کمک خواهند کرد تا این تیم موفق شود.

 

* شربتی: یک پرسپولیسی هستم

رضا شربتی بازیکن سیاه جامگان در گفت‌وگو با برنامه نود درخصوص حواشی که برای او در دیدار با تراکتورسازی به وجود آمده است، عنوان کرد: انقدر به من اتهام زدند نمی‌دانم چه حرفی بزنم؛ اصلا نفهمیدم چطور آن اتفاق افتاد و اصلا مثل یک تصادف بود؛ شاید خستگی روی من فشار آورد که اینطور شد.

او ادامه داد: آنهایی که من را می‌شناسند می‌دانند با باشگاه سیاه جامگان بزرگ شدم و چنین کاری نمی‌کنم؛ وقتی تیم شهرم امتیاز لازم دارد باید چنین کاری انجام دهم؟؛ باید وجهه خودم را خراب کنم؟؛ آقای عباسی من را می‌شناسد و آقا خداداد گفته است روی من قسم می‌خورد؛ شرمنده‌ی آقای عباسی، خداداد و هواداران سیاه جامگان هستم که این اتفاق افتاد.

شربتی تاکید کرد: من عاشق پرسپولیس هستم و از هواداران این تیم عذرخواهی می‌کنم اما آن صحنه انقدر برای من سریع اتفاق افتاد که نمی‌توانم آن را هضم کنم.

 

* بخش لژیونرها

بازی‌های دور برگشت لیگ اروپا برگزار شد که آلکمار در حضور علیرضا جهانبخش ۷ بر یک به لیون باخت، روستوف در حضور یک نیمه‌ای سردار آزمون مقابل اسپارتاگ به تساوی دست یافت، المپیاکوس با دو گل مهم کریم انصاری‌فرد ۳ بر صفر عثمانلی اسپور را شکست داد، هیرنفین بعد از پنج هفته ناکامی با بهره‌مندی از رضا قوچان‌نژاد و گلزنی او به برتری رسید، آلکمار در شبی که جهانبخش را به صورت تعویضی دراختیار داشت به تساوی رسید، وردربرمن با سرمربیگری الکساندر نوری برابر ولفسبورگ به برتری رسید.

  

* انصاری‌فرد: تازه اول راه هستم

کریم انصاری‌فرد در گفت‌وگوی اسکایپی با برنامه نود ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمه و تبریک به اصغر فرهادی و اصحاب هنر برای کسب جایزه اسکار اظهار کرد: بعد از اینکه از جام جهانی برگشتیم، تصمیم گرفتم فوتبالم را در اروپا ادامه دهم و طبیعتا برای شروع کار به جایی نیاز داشتم در آن بازی کنم که به دسته دوم اسپانیا رفتم.

او ادامه داد: دو بار آقای گل ایران شده بودم اما خیلی سخت است از لیگ برتر ایران به تیم بزرگ اروپایی بروید ولی خدا را شکر توانستم به آن برسم.

لژیونر ایرانی المپیاکوس یونان تصریح کرد: تیم‌های اروپایی با توجه به سهمیه‌شان که چهار یا پنج نفر است، سراغ بازیکنان برزیلی و اروپایی‌ها می‌روند و به همین دلیل خیلی سخت است یک ایرانی به تیم‌های اروپایی برود.

انصاری‌فرد با بیان اینکه در اوساسونا یاد گرفتم باید تلاش بیشتری انجام دهم تا در ترکیب قرار بگیرم، گفت: بعد از اوساسونا پیشنهادهای خوبی از ایران داشتم اما به پانیونیوس یونان رفتم که خدا را شکر خیلی خوب بود و من را به موفقیت رساند؛ تازه اول راه هستم و باید تلاش بیشتری انجام دهم.

او اضافه کرد: ابتدای فصل هم از المپیاکوس پیشنهاد داشتم اما چون دو مهاجم داشتند به این تیم نرفتم ولی در نقل و انتقالات زمستانی که قرار شد یکی از آنها برود با المپیاکوس قرارداد بستم؛ در فوتبال باید جنگید اما مهاجمی که از المپیاکوس رفت طی دو سال اخیر عملکرد خوبی داشت و خیلی سخت بود در حضور او شانس بازی پیدا کنم که با ترانسفر شدن او فرصت بیشتری برای بازی پیدا خواهم کرد.

* گزارش جذابی از دیدار خاطره‌انگیز و پُر گل جام حذفی استقلال تهران و استیل‌آذین که با برتری ۵ بر ۴ سرخ پوشان به پایان رسید، پخش شد.

پاسخ دهید