گفت‌وگو با تعویض کلیدی برانکو، که کمتر دیده شد

روزنامه خبرورزشی نوشت: هنوز ۲ دقیقه از سوت داور اردنی نگذشته بود که عمر السوما مدافعان پرسپولیس و علیرضا بیرانوند را غافل‌گیر کرد و دروازه نماینده ایران را گشود. نیمه دوم هم در حالی که شاگردان برانکو با انگیزه فراوان و برای جبران حمله می‌کردند، این الاهلی بود که روی تیزهوشی لئوناردوی برزیلی به گل دوم رسید!

همه چیز علیه نماینده کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیش می‌رفت تا اینکه برانکو سه تعویض پشت سر هم انجام داد؛ سه تعویضی که به نظر اغلب کارشناسان نتیجه را برگرداند و شکست را با تساوی ۲-۲ عوض کرد. طی روزهای گذشته همه جا صحبت از درخشش بشار رسن و گادوین منشاست، در حالی که به نظر می‌رسد همه از یک تعویض دیگر غافل مانده باشند؛ کمال کامیابی‌نیا که با حضورش به خط میانی پرسپولیس نظم داد و ثابت کرد به مرز آمادگی رسیده و جایش روی نیمکت نیست. شنیدن تازه‌ترین حرف‌های هافبک زحمتکش و جنگنده پرسپولیس خالی از لطف نیست.

وقتی ۲ گل خوردید، همه فکر کردیم کار پرسپولیس تمام شده است اما ناگهان ورق برگشت. خودتان هم تصور می‌کردید نتیجه را عوض کنید؟
زیبایی فوتبال به همین چیزهاست. البته ما پرسپولیس نماینده ایران بودیم و نمی‌خواستیم به این راحتی تسلیم شویم. در آن لحظات همه به این فکر بودند که زود است و حیف است از لیگ قهرمانان کنار برویم و با تمام وجود جنگیدیم.

از لحاظ بدنی آماده هستی؟ یا راحت‌تر بپرسیم دیگر مشکل مصدومیت کتف نداری؟
خودم را در وضعیت خوبی می‌بینم و ۱۰۰درصد آماده هستم و البته در خدمت تیم پرسپولیس.

کمال کامیابی‌نیا ۶۶ دقیقه روی نیمکت نشست در حالی که خیلی‌ها از همان ابتدا گفتند اشتباه است و باید تو یکی فیکس باشی. آیا این به اتفاقات تمرین دو هفته گذشته برمی‌گشت؟
دیگر دوست ندارم به عقب برگردم. لطفاً شما هم ادامه ندهید!

بسیار خوب! بزرگترین انگیزه خودت در دیدار با الاهلی وقتی ۲ بر صفر عقب افتادید، برای حضور در زمین آن هم به عنوان بازیکن تعویضی چه بود؟
وقتی پیراهن پرسپولیس را به تن دارید، باید بهترین فرم و بازی خودتان را ارائه بدهید. ما در این دیدار فقط خودمان نبودیم که به خودمان فکر کنیم. نماینده یک ملت بودیم. پای آبروی فوتبال ایران وسط بود و از طرفی احساس می‌کردم چشم میلیون‌ها نفر به من و بقیه است.

و انگیزه بقیه بچه‌ها؟
شما دیدید پس از گل گادوین منشا چه اتفاقی روی نیمکت ما افتاد. محسن و مهدی و فرشاد که تعویض شده بودند، بیشتر از گلزن بازی خوشحالی کردند. همه ما می‌دانیم بهترین حسن‌ختام برای پرسپولیس در سال ۹۶ قهرمانی آسیاست.

برانکو می‌گفت شاگردان من با قلب خود بازی کردند.
دقیقاً، در این دیدار حتی می‌توانستیم باز هم گل بزنیم…

ولی می‌توانستید گل‌های دیگری هم روی ضدحملات و غافلگیری بخورید.
بله، فوتبال همین است. گل دقیقه ۲ الاهلی حسابی ما را شوکه کرد. در مسابقاتی در سطح لیگ قهرمانان آسیا خوردن گل زودهنگام خیلی تلخ و جمع و جور کردن آن دشوار است. با این حال خدا را شکر می‌کنم موفق شدیم برگردیم.

به نظر می‌رسید الاهلی هم شناخت خوبی از پرسپولیس و نفرات کلیدی شما داشته باشد
الاهلی تیم قابل احترامی نشان داد. چند مهره کلیدی داشت و خوب ما را آنالیز کرده بود اما فکر می‌کنم گل زودهنگام، تمرکز پرسپولیس را بر هم زد. برخی اوقات بدشانسی می‌‌آورید و چنین گل‌هایی می‌خورید.

با اغلب بچه‌های شما که صحبت می‌کردیم، حرف از شکست حریف در بازی برگشت و در امارات می‌زنند. خودت هم چنین نظری داری؟
متأسفانه شرایط به گونه‌ای است که ما نمی‌توانیم در آزادی و جلوی چشم هواداران پرشور پرسپولیس میزبان باشیم و در آسیا همیشه مهمان هستیم! با این حال امیدوارم ایرانیان مقیم امارات ما را در بازی برگشت تنها نگذارند. این پرسپولیس می‌تواند چیز متفاوتی در بازی برگشت ارائه داده و با شکست الاهلی به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا برسد. باید در بازی رفت کار حریف را تمام می‌کردیم که نشد و غافلگیر شدیم اما بازی برگشت داستان متفاوتی دارد.

از لیگ برتر خبر داری؟ تیم پارس جنوبی جم با شکست دادن استقلال خوزستان به صدر جدول رسید و بالای دست پرسپولیس قرار گرفت. نظری نداری؟
آقای مهدی تارتار مربی من در راه‌آهن بود و اولین بار مرا در پست هافبک دفاعی بازی داد. در حالی که من پیش‌تر هافبک هجومی و مهاجم بودم. احترام زیادی برای ایشان و تیم‌ تازه صعودکرده پارس‌جنوبی جم قائلم اما تازه ۵ هفته از لیگ برتر گذشته و نمی‌توان قضاوت کرد. پرسپولیس یک بازی کمتر دارد و ما در این فصل باید در سه جبهه لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا بجنگیم. امیدوارم بتوانیم انتظارات هواداران پرشور پرسپولیس را در این سه رقابت برآورده کنیم.

43503

پاسخ دهید