یوسفی: شاگردان برانکو بهتر از الوحده بودند

خبرگزاری فارس: پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس در نیمه دوم بازی با الوحده کم آورده بود و به نظر من این تیم چند بازی است که آن پرسپولیس همیشگی نیست.

رحیم یوسفی در خصوص پیروزی تیم پرسپولیس مقابل الوحده امارات گفت: به نظر من تیم اماراتی خیلی زور نداشت و پرسپولیس خیلی بهتر از آن تیم بازی کرد. البته مشکلی هم وجود داشت و آن این بود که طارمی در نیمه اول گل‌های زیادی را نزد که این موضوع باعث شد پرسپولیس کمی به هم بریزد. اما به هر حال در نهایت برنده شدند.

وی درباره اینکه شاگردان برانکو در نیمه دوم نسبت به نیمه اول افت زیادی داشتند، افزود: فکر می‌کنم پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم کم آورده بودند اما با خوش‌شانسی در نیمه دوم ۲ گل زدند و در نهایت برنده شدند. پرسپولیس در نیمه اول می‌توانست توسط طارمی ۳-۴ گل بزند. اما در نیمه دوم از موقعیت‌هایش به خوبی استفاده کرد و در نهایت برنده شد. چیزی که باید به آن اشاره کنم این است که پرسپولیس آن تیم همیشگی نیست و فکر می‌کنم علت این هم به دلیل کم بازیکن‌ داشتن سرخ‌پوشان باشد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که چرا طارمی توپ‌های سخت را گل می‌کند اما موقعیت‌‌های راحت‌تر را خیلی آسان از دست می‌دهد، تصریح کرد: برای خود من هم جالب است که طارمی توپ‌های نشدنی را گل می‌کند اما توپ‌هایی که گل شدن راحت است را از دست می‌دهد. به نظر من دلیل این مسئله این است که او خیلی در گلزنی مهارت ندارد و یک گلزن قهار نیست. شما اگر به گل سوم نگاه کنید او دقیقاً توپ را جایی زد که دروازه‌بان تیم الوحده حضور داشت و شاید اگر فاصله او با دروازه‌بان بیشتر بود گلر حریف توپ را خیلی راحت می‌گرفت. به نظر من طارمی مهارت زیادی در گلزنی ندارد و گاهی به گونه‌ای فوتبال بازی می‌کند که انگار تازه فوتبالیست شده است.

وی در مورد اینکه نظر کلی شما در خصوص پرسپولیس و آینده این تیم چیست، گفت: پرسپولیس بازیکن کم دارد و ۲ بازیکن هم به دلایل انضباطی بیرون گذاشته است. بازیکنی مثل فرشاد احمدزاده در زمین کار خاصی نمی‌کند و به نظر می‌رسد که وظیفه‌اش را در زمین نمی‌داند و نمی‌داند باید چه کاری انجام دهد شاید برانکو به او نمی‌گوید وظیفه‌اش چیست. دفاع‌ وسط‌های ما هم به گونه‌ای کار می‌کنند فاصله خودشان را با خط هافبک زیاد می‌کنند و مهاجمان حریف در این شرایط فرصت خوبی برای نزدیک شدن به دروازه دارند. این ضعف‌ها در پرسپولیس وجود دارد و باید رفع شود.

یوسفی در مورد دیدار پرسپولیس مقابل نفت که هفته آینده انجام خواهد شد، ادامه داد:‌ در این چند بازی دیده‌ایم که هر بازیکنی از پرسپولیس از زمین بیرون می‌رود بازیکن جایگزین ضعیف‌تر است حتی این مسئله در استقلال هم که منجر به شکست پرسپولیس شد وجود داشت و بازیکنی نتوانست جای خالی کمال کامیابی‌نیا را پر کند. برخی از بازیکنان انگار ضد پرسپولیس بازی می‌کنند و با این شرایط شاید تیم در آینده به مشکل بخورد. به نظر من پرسپولیس برای قهرمان شدن در لیگ هم کار سختی دارد و باید خوش‌شانسی زیادی بیاورند تا بتوانند قهرمان لیگ شوند.

پاسخ دهید