۳ فرنگی‌کار ایران در ۴ وزن نخست حذف شدند/ محسن‌نژاد به رده‌بندی رسید


۳ فرنگی‌کار ایران در ۴ وزن نخست حذف شدند/ محسن‌نژاد به رده‌بندی رسید


به گزارش خبرورزشی و به نقل از فدراسیون کشتی، در نخستین روز از رقابتهای کشتی فرنگی جوانان جهان که در ماکون فرانسه در جریان است، نمایندگان اوزان 50، 60 و 96 کیلوگرم ایران به مصاف حریفانشان رفتند که در 3 وزن شکست خوردند و حذف شدند و تنها مهدی محسن نژاد در وزن 50 کیلوگرم به دیدار رده‌بندی راه یافت.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

مهدی محسن‌نژاد نماینده وزن 50 کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود مقابل ایلخام باخروموف از ازبکستان با نتیجه 9 بر یک شکست خورد، اما با توجه به حضور حریفش در فینال محسن‌نژاد به گروه شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

محسن‌نژاد در نخستین مبارزه خود در گروه شانس مجدد مقابل میراندا از آمریکا 8 بر صفر پیروز شد و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی برای کسب مدال برنز به مصاف نوگزاری سورتسومیا از گرجستان می‌رود.

محمدرضا گرایی نماینده وزن 60 کیلوگرم ایران در نخستین مصاف خود مقابل آیدوس سلطانگالی از قزاقستان با نتیجه 8 بر یک ضربه فنی شد و از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی بازماند. این کشتی‌گیر قزاق در یک‌چهارم نهایی مقابل حریف ترکیه‌ای 6 بر 4 شکست خورد تا با این نتیجه گرایی از دور رقابت‌ها خیلی زود کنار برود.

در وزن 74 کیلوگرم مهدی ابراهیمی در اولین دیدارش کارلوس توماس از فرانسه را با حساب 12 بر یک شکست داد، اما در دومین مبارزه در یک دقیقه و 25 ثانیه با نتیجه 9 بر صفر مقابل کایتسوکوف از روسیه ضربه فنی شد. کشتی‌گیر روس در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 6 بر 2 مغلوب نماینده اوکراین شد تا ابراهیمی نیز از دور رقابت‌ها کنار برود. ابراهیمی سال گذشته نیز به عنوانی بهتر از دهمی نرسیده بود.

امیرحسین حسینی نماینده وزن 96 کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره جوانان جهان در سال گذشته و مدال طلای آسیا نیز پس از استراحت در دور اول، در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل نارا از ژاپن با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و با توجه به شکست کشتی‌گیر ژاپنی در دور بعد مقابل حریف گرجستانی، حسینی نیز وداع زود هنگامی با این مسابقات داشت.

 

پاسخ دهید