5 چالش پیش‌روی بیل بعد از نگرفتن جایزه بهترین بازیکن اروپا


5 چالش پیش‌روی بیل بعد از نگرفتن جایزه بهترین بازیکن اروپا


روزنامه خبرورزشی / علیرضا روش؛ هفته گذشته مراسم انتخاب بهترين بازيكن اروپا برگزار شد و كريس رونالدو بالاتر از گرت بيل و آنتوان گريزمن موفق شد با كسب اكثريت آرا اين جايزه را به خود اختصاص دهد. هرچند كه كسب اين جايزه براي گريزمن با توجه به سن و سالي كه دارد كمي زود بود اما كسي مثل بيل مي‌توانست به عنوان بهترين بازيكن اروپا انتخاب شود. با اين حال بيل براي اينكه در آينده بتواند شانس اصلي كسب چنين جوايزي باشد بايد با چالش‌هاي متفاوتي روبه‌رو شود.

توپ طلا
بيل براي اينكه خودش را به معناي واقعي كلمه هم‌رديف كريس رونالدو و ليونل مسي قرار دهد بايد به فكر فتح توپ طلا باشد يا حداقل بتواند خودش را در فهرست سه نامزد نهايي جاي دهد. جاناتان برنات، ايجنت بيل، هم اين نكته را در مصاحبه اخير خود با آس متذكر شده و اطمينان داده يك روز توپ طلا به موكلش خواهد رسيد: «بيل توپ طلا را خواهد برد. من اين را به فلورنتينو پرز گفتم و او خنديد. حالا ولي او زياد نمي‌خندد.» بيل پس از فصل موفقيت‌آميزي كه با زدن 19 گل در 31 بازي تجربه كرد انتظار دارد نامش در كنار مسي و رونالدو به عنوان سه نفر نهايي كانديداي توپ طلا قرار بگيرد. رقيب بيل در اين راه كسي نيست جز نيمار برزيلي كه با تيم المپيك كشورش مدال طلاي المپيك ريو را كسب كرد. بدون شك رقابت اين دو در اين فرصت باقي‌مانده خيلي تعيين‌كننده خواهد بود.

بايد رهبر تيم شود
بيل بايد خودش را رفته‌رفته از سايه كريس رونالدو خارج كند و اين حقيقت دارد هواداران رئال، شماره 7 پرتغالي را همه‌كاره تيم مي‌دانند. بيل پيش از اين ثابت كرده در غياب رونالدو مي‌تواند نفر اصلي تيم باشد. بنابراين او بايد اين نمايش قاطعانه را در روزهايي كه كريس هم درون زمين حضور دارد از خود نشان دهد. در اين صورت است كه ذهنيت‌ها را در مورد توانايي‌هايش عوض خواهد كرد.

زدن گل‌هاي بيشتر
بهترين آمار گلزني بيل در رئال به اولين فصل حضورش يعني 2014-2013 برمي‌گردد كه 22 بار گلزني كرد. او 17 گل در فصل دوم و 19 گل در همين فصل گذشته به ثمر رساند. بيل در سه سالي كه با رئال‌مادريد همراه بود پس از كريس رونالدو و كريم بن‌زما به عنوان سومين گلزن باشگاه انتخاب شده است. چيزي كه بيل بايد در تغيير آن تلاش كند چراكه پس از گذشت سه سال اكنون با شرايط باشگاه كاملاً آشناست و بايد آمار گل‌هايش را از چيزي كه هست بالاتر ببرد.

جلوگيري از مصدوميت‌ها
مصدوميت‌هاي گاه و بي‌گاه چيزي بوده كه در طول فصل گرت را خيلي اذيت كرده است. او از زماني كه به رئال‌مادريد آمده تاكنون 6 بار با مصدوميت جدي مواجه شده است. همين فصل گذشته بود كه آسيب‌ديدگي مانع از حضورش در بيش از 6 مسابقه پشت ‌سر هم شد. با اين حال بيل هر طور شده بايد از مصدوميت‌هاي پيش پا افتاده‌اي كه نصيبش مي‌شود جلوگيري كند. البته مربي بدنساز جديد باشگاه در اين راه به بيل كمك خواهد كرد.

فتح لاليگا
اين يكي فقط مربوط به بيل نيست و هدف كل تيم از جمله زين‌الدين زيدان به حساب مي‌‌آيد. در حال حاضر لاليگا در كنار سوپرجام اسپانيا، تنها جام معتبري است كه اين بازيكن ولزي آن را فتح نكرده است. رئال‌مادريد از سال 2012-2011 موفق به فتح لاليگا نشده و اين يعني قهرماني در ليگ هدف مشترك بيل و ديگر اعضاي تيم به حساب مي‌‌آيد.پاسخ دهید